Kronika

Vodní strážci se bavili na Science show

Za velkého zájmu vodních strážců proběhla v sobotu 26. listopadu 2016 v Podolské vodárně zábavná Science show. Návštěvníci se nejen dobře pobavili, ale dozvěděli se i spoustu zajímavých informací ze světa chemie a fyziky. Vědí už jak si vyrobit raketu, že si lze za pomoci peroxidu vodíku a hypermanganu vytvořit džina z lahve, nebo jak se chová kapalný dusík a že si s ním lze užít spoustu legrace. Některé pokusy sice vypadaly nebezpečně, ale naštěstí jediné, co diváky po odchodu z vodárny bolelo, byly břišní svaly od spousty smíchu.

Po skončení show si děti mohly některé pokusy vyzkoušet. Pokládali mince na vodu, zjistili, že sítkem nemusí vždy protéct voda, viděli, jak se dá z vody uválet kulička :-), nebo si nechali polít ruku kapalným dusíkem. Kdo zrovna nedělal pokusy, ten si vyšlápl osm pater na vodárenskou věž, a i když byla zrovna mlha, tak pohled na vodárnu z vrchu všechny zaujal. Při odchodu děti dostaly drobné dárky a knihu Příběh vody.

Pokud jste se Science show z nějakého důvodu nemohli zúčastnit a rádi byste ji viděli, doporučujeme vám návštěvu IQLandie v Liberci, jejíž zaměstnanci pro nás show připravili.

Už teď se těšíme na další akci Klubu vodních strážců, která se uskuteční na jaře. Pozvánku opět najdete v časopise a na webových stránkách klubu.


Co už je za námi