Kronika

Vodní strážci sportovali na Káranském vodovodníku

Jarní akce klubu vodních strážců proběhla letos ve spojení s velkou sportovně-charitativní událostí Káranský vodovodník. Děti se zúčastnily v hojném počtu a svými sportovními výkony se od dospělých vůbec nenechaly zahanbit, leckdy je dokonce předčily.

Pro účastníky byly připraveny 2 okruhy, na nichž je čekaly kontroly s razítky a vzhledem k horkému počasí přišly vhod i cisterny se studenou pitnou vodou. Cyklisté absolvovali 26 km po krásné trase polabskými lesy, chodci a běžci poznávali krásy místní krajiny na 13 km dlouhé trase vedoucí z velké části po naučné stezce Krajinou Rudolfa II., se zastávkou na unikátní kulaté návsi v Byšičkách. V cíli dostali všichni sportovci dárky (reflexní šátek na krk a přívěsek na batoh) a mohli se občerstvit u vodního baru.

Po skvělém sportovním výkonu byl pak pro děti na káranském hřišti připraven program se soutěžemi, kvízy a výtvarnými dílničkami. Kdo měl stále dost energie, mohl se vyřádit na fotbalovém hřišti nebo na prolézačkách. Zájemci se mohli podívat na prohlídku po úpravně vody, kde načerpali informace o více než stoletém provozu káranského vodárenského systému.

Na závěr celodenního programu sklidila velký úspěch ukázka králičího hopu, při které králíci zdolávali jak překážkovou trasu, tak předváděli skok do výšky.

Skvělou zprávou je, že se v průběhu Káranského vodovodníku zapsalo do klubu mnoho nových členů. Pokud byste chtěli naše řady rozšířit o nějakého kamaráda, nezapomeňte mu říct, že se může zaregistrovat na https://vodnistrazci.cz/prihlaska-do-klubu/ a na další akci klubu už můžete vyrazit společně.

Budeme se na vás těšit na podzimní akci, o které vás budeme včas informovat v časopise a na webu.

Více fotografií najdete v galerii: http://karanskyvodovodnik.rajce.idnes.cz/


Co už je za námi