Tajemství vody do škol

V dubnu 2003 dostaly všechny pražské školy neobvyklou, ale zajímavou školní pomůcku - vodní kufřík Tajemství vody. Tento vodní kufřík vyvinuli francouzští odborníci a společnost Veolia Water, akcionář Pražských vodovodů a kanalizací, jej nechala vyrobit a distribuovala do škol.

Jde o malou přenosnou laboratoř, která žákům 4. - 7. tříd umožňuje vyzkoušet si až 40 pokusů s vodou. Kufřík Tajemství vody tak umožňuje zjistit např. které předměty ve vodě plavou a které se potápí, zda se dají kapaliny smíchat, jaká je tvrdost vody či pH, jakým způsobem lze špinavou vodu čistit atd. Tento kufřík totiž obsahuje různé nádobky a "chemikálie", písek, aktivní uhlí a další pomůcky potřebné k provádění názorných pokusů. Ke každému kufříku je navíc přiložena metodická příručka pro učitele a pracovní sešit pro žáky, do kterého si výsledky pokusů zaznamenávají.

Podle ohlasu učitelů přírodovědy, biologie či chemie se jim školní pomůcka moc líbí. S vodními kufříky již pracují žáci v základních školách v Plzni a Olomouci, v letošním roce se na ně mohou těšit také děti z Příbrami a celých severních Čech.


Mohlo by tě zajímat

Mohlo by tě zajímat

PF 2020

vydáno 19.12.2019
celý článek

H2O a pastýřové snů

vydáno 13.12.2019
Kdo by je neznal. H2O, neboli Hugo, Hubert a Ofélie – známá parta z knížek H2O a tajná vodní mise, H2O a poklad šíleného oka a nově také ze třetího pokračování H2O a pastýřové…
celý článek

Vodní strážci pátrali v zemědělském muzeu

vydáno 8.11.2019
Podzimní akce Klubu vodních strážců, s podtitulem „K prameni řeky Tanaku“, se letos konala v Národním zemědělském muzeu. A bylo to dobrodružství plné zábavného poznání…
celý článek

Pozvánka na akci klubu - K prameni řeky Tanaku v Národním zemědělském muzeu 3.11.2019

vydáno 9.10.2019
, Na akci je nutná REGISTRACE Registrace probíhá do středy 30. října 2019.
celý článek