Akce klubu 12. října 2017

Jakub Vágner pozval vodní strážce na Katlov

Z vyprávění se děti i dospělí dozvěděli nejen to, jak se o krajinu starali naši předci a čím bychom se měli z historie poučit, ale také o tom, co všechno bylo potřeba udělat, aby se z Katlova a vedlejšího rybníku Pohanu stal ráj pro ryby i sportovní rybáře. Jakub také neopomněl zmínit důležitou věc: „Počítače, tablety a telefony sice hrají v našem životě důležitou roli, ale nesmíme jim úplně podlehnout, je potřeba trávit čas také v přírodě a bavit se se skutečnými živými lidmi, nejen s virtuálními kamarády.“

A protože už se ke konci přednášky začala do posluchačů trochu dávat zima, vypravili se všichni společně na procházku kolem jezera, při níž mohli mrkví nakrmit bizony i s jejich mládětem. A pak už se šlo na ryby.

Zatímco stál Jakub obětavě 2 hodiny po pás ve studené vodě a snažil se chytit sumce, děti si vyzkoušely nahazování prutu. Sumci se však toho dne schovávali a chytit se nepodařilo ani jednoho. To jen dokazuje, že i tak skvělý rybář, jakým Jakub bezesporu je, potřebuje při rybaření trochu štěstí.

Koho už čekání na rybu nebavilo, mohl se zabavit u výtvarných dílniček nebo si zkusit vědomostní kvízy na různá témata týkající se přírody. Množství správných odpovědí nás opět přesvědčilo, že vodní strážci se v přírodě rozhodně neztratí.

Už teď se těšíme na další klubovou akci, která proběhne na jaře 2018 a budeme Vás o ní informovat v časopise, na webu a nově i na facebookových stránkách klubu.

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.