Akce klubu 11. listopadu 2020

Vodní strážci dováděli ve Vodním domě

Jarní výlet vodních strážců do Vodního domu na Želivce se odehrál ve znamení zábavy i poznání a za doprovodu krásného počasí.

Děti i dospělí se prošli po hrázi Švihovské přehrady, kde se od průvodkyně dozvěděli mnoho zajímavostí o tomto důležitém technickém díle. Mluvilo se jak o významu přehrady a její nezastupitelné funkci pro zásobování pitnou vodou, tak i o historii místa a o okolní krajině plné vzácných druhů zvěře a rostlin.

Při vyplňování pracovních listů se holky a kluci seznámili s venkovní expozicí. Zjistili, proč jsou pro krajinu důležité mokřady a co v nich roste, zaposlouchali se do zvuků přírody, zamysleli se, jaké výhody má střecha osázená vegetací a nakrmili ryby v místním jezírku. Jako odměnu získali stolní hru Pražské 100py a poté už byl prostor na dovádění v atriu Vodního domu. Všichni s radostí využili teplého počasí a při hře s vodními mlýnky, vodotrysky a dalšími vodními prvky se neváhali namočit či přímo vykoupat. Výlet do Vodního domu se velmi povedl a jak se někteří účastníci vyjádřili, jistě zde nebyli naposledy.

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.