Akce klubu 9. listopadu 2022

Vodní strážci se seznámili s Velkou Prahou

V sobotu 8. října vyrazili vodní strážci na výstavu. Ta se konala u příležitosti stého výročí založení Velké Prahy. Právě před 100 lety se totiž sloučily do té doby samostatné obce ležící za hradbami tehdejší Prahy a vzniklo tak jedno velké město. Tato událost nastartovala rychlý vývoj a jednotlivé městské části mohly spojit síly při budování našeho hlavního města. 

Děti i dospělí si v prostorách výstavní síně Mánes poslechli přednášku pana profesora Vladimíra Šlapety, historika architektury, který se rozpovídal o kolonii Baba. Ta vznikla ve 30. letech ve stylu funkcionalismu a dnes je již nedílnou a obdivovanou součástí pražských Dejvic. Po přednášce si návštěvníci mohli prohlédnout modely pražských budov a to jak historických, tak současných a dokonce i těch, které teprve vznikají. Na výstavních panelech si také mohli přečíst o historickém vývoji všech městských částí, které tehdejší Velkou Prahu vytvořily.

Prostředí bylo velmi inspirativní, a když děti dostaly do rukou dřevěné kostičky, pustily se hned do budování vlastních staveb. Kromě stavební činnosti také řešily křížovku se záludnými otázkami k tématu Velké Prahy. Klobouk dolů před všemi, kteří ji zvládli vyplnit, byla opravdu těžká.

Přejeme všem vodním strážcům, aby si užili podzim a zimu a těšíme se na jarní setkání.

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.