O klubu

Vítejte na stránkách Klubu vodních strážců! Tyto stránky jsou naší klubovnou, ve které se budeme vzájemně setkávat. Najdete zde různé informace, hry, testy či soutěže, budeme vás zvát na akce a budeme rádi, když vás některé informace obohatí nebo se zúčastníte některých našich aktivit.
Pište nám vzkazy či příspěvky.

O klubu

Klub vznikl v roce 2001. V té době jej založila společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. a o několik let později přešel pod společnost Veolia.
Jeho cílem je seznámit děti zábavnou formou s tematikou vody – její úpravou na vodu pitnou, s nutností odkanalizování a čištění odpadních vod, ale zaměřujeme se také na ochranu životního prostředí. Nebudeme vás nutit, abyste se v klubu učili :-).
Záleží jen na vás, zda si formou různých her a testů některé znalosti osvojíte.
Klub je určen pro děti ve věku 6 – 15 let, poté dojde k automatickému vyřazení. V současné době má klub přibližně 600 členů.

Výhody člena klubu:

  • Možnost zúčastnit se 2 – 3x ročně zábavných akcí, příp. exkurzí, které organizujeme (informace o akcích najdete v kronice)
  • 2x ročně klubový časopis až domů, ve kterém, kromě mnoha informací, budou právě pozvánky na akce (starší čísla je možné si stáhnout).
  • Informace o Dnech otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství.

Podmínky členství v Klubu vodních strážců:

  • Členství v Klubu vodních strážců je zdarma.
  • Klub je určen pro děti ve věku 6 až 15 let.
  • Členem klubu může být i pedagog či jiná osoba, která pracuje s dětmi, a projeví o členství zájem.
  • Účast na akcích klubu je dobrovolná a děti se jí účastní vždy v doprovodu svých rodičů či jiných zákonných zástupců.

Víte, kdo jsou vodní strážci?


Kronika

Kronika

Jakub Vágner pozval vodní strážce na Katlov

vydáno 12.10.2017
Jezero Katlov na Kutnohorsku se stalo domovem pro známého rybáře Jakuba Vágnera. O tom, proč si toto místo tak oblíbil a jak o něj pečuje, vyprávěl Jakub vodním strážcům na podzimním…
celý článek

Vodní strážci sportovali na Káranském vodovodníku

vydáno 2.6.2017
Jarní akce klubu vodních strážců proběhla letos ve spojení s velkou sportovně-charitativní událostí Káranský vodovodník. Děti se zúčastnily v hojném počtu a svými sportovními…
celý článek

Vodní strážci se bavili na Science show

vydáno 29.11.2016
Za velkého zájmu vodních strážců proběhla v sobotu 26. listopadu 2016 v Podolské vodárně zábavná Science show. Návštěvníci se nejen dobře pobavili, ale dozvěděli se i spoustu…
celý článek

Návštěva Vodního domu byla zajímavá pro děti i dospělé

vydáno 27.5.2016
Zájem o návštěvu Vodního domu na Želivce v sobotu 21. května 2016 byl velký. Místa v autobusu byla zaplněna během několika dnů, takže někteří se do autobusu bohužel nedostali. Do…
celý článek