Soutěže 17. června 2019

Soutěž pro ZŠ úspěšně dospěla do finále

Více než půl roku (od října 2018) probíhala soutěž pro 3. - 6. třídy pražských základních škol s názvem Voda v krajině, kterou vyhlásily Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Zapojilo se do ní 20 škol a vybrány byly 4 nejlepší projekty.

Úkolem žáků bylo vytvoření modelu krajiny, do kterého bude zakomponováno co nejvíce opatření, jimiž se dá zadržet voda v krajině. V průběhu školního roku jsme spolupracujícím učitelům zaslali mnoho užitečných materiálů a tipů na články, akce, muzea apod. Žáci se tématu věnovali dlouhodobě a tím získali mnoho užitečných znalostí, které na modelu aplikovali.

Některé z modelů měly tak vysokou úroveň, že bylo velmi těžké rozhodnout o stupních vítězů. Nakonec jsme se po odborné konzultaci se zástupkyní ekologického centra Koniklec rozhodli takto:

1. místo: ZŠ Mládí - 5.A a ZŠ Kbely - 5.D (výhra: výlet za Jakubem Vágnerem k rybníku Katlov)

2. místo: ZŠ K Dolům - 4.A (vstupenky do kina + knihy)

3. místo: ZŠ Marjánka - 3 skupiny dětí ze 6. Ročníků (vstupenky do kina)

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 22. května v čerpací hale Podolské vodárny a vítězné modely budou až do října 2019 k vidění v Muzeu pražského vodárenství.

Za Jakubem Vágnerem jsme s výherci vyrazili v pondělí 10. června. Počasí nám přálo a výlet k jezeru Katlov se povedl. Jakub s dětmi obešel celou vodní plochu a během mnoha zastávek vyprávěl o místní přírodě, o stromech rostoucích kolem rybníků, o rybaření, o tom, jak přežít v divočině a zmínil se i o aktuálních tématech trápících českou přírodu, jako je například kůrovcová kalamita. Po obědě si pak děti mohly vyzkoušet chytání ryb. Žádný velký úlovek se sice nekonal, ale pár menších rybek se chytit podařilo. Kromě krásného zážitku snad školáci od Jakuba odjížděli i s novými poznatky a s ještě větší motivací zajímat se o přírodu, než měli dosud.

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.