Výlety 19. května 2021

Vodní ráj Jakuba Vágnera

Kdo by neznal Jakuba Vágnera? Jakub je český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Ve světě proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel. U nás je známý z různých televizních pořadů, z nichž mnohé se saměřují na děti.

Jakub je ale především rybář s velkým zájmem o přírodu a životní prostředí. Aby si mohl plnit své sny, pronajal si dlouhodobě od města Kutná Hora jezero Katlov, které se nachází přibližně 14 km od tohoto města, v těsné blízkosti menší chatové osady, přibližně 1 km od obce Červené Janovice směrem na Štipoklasy. „Vždy jsem snil o tom, že svoji vášeň a práci jednoho dne spojím také s místem, kterému budu říkat domov. Tímto místem se pro mě stalo jezero Katlov a jeho okolí,“ vysvětluje Jakub Vágner.

Jakub tento rybník, kterému se ovšem říká jezero, komplexně revitalizoval. Podobným procesem následně prošel i sousední rybník Pohan. Jeho dalším cílem je areál rozšířit o výstavbu zázemí pro pobyty škol v přírodě, výuku o přírodě v reálném prostředí české krajiny, pro tábory pro děti i další akce spojené s českou přírodou.

Dnes se jedná o jednu z nejvýznamnějších biodiverzitních lokalit ve středních Čechách. Je to důkaz toho, že pokud se člověk chová k přírodě ohleduplně, dokáže v ní obvyklé přirozené koloběhy znovu nastartovat. Hlavním partnerem projektu Katlov je skupina Veolia Česká republika, která zde také postavila úpravnu vody, čistírnu odpadních vod a rozvody vody.

Katlov pro děti

Katlov je rájem pro rybáře, ale i pro děti. Každoročně se zde pořádají tábory pro děti, tzv. Katlováček a tradiční dětský den, i když v důsledku epidemiologické situace je třeba informace sledovat na webu.

Klub vodních strážců s Jakubem dlouhodobě spolupracuje a už se moc těšíme, až zase na Katlov vyrazíme.

www.katlov.com

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.