Životní prostředí 19. dubna 2021

22. dubna – Země slaví svátek

Den Země, tak se jmenuje celosvětová událost, která se každoročně slaví 22. dubna po celém světě. Hlavním poselstvím Dne Země je propagace ochrany životního prostředí a upozorňování na různá nebezpečí, která hrozí naší planetě zejména v důsledku lidské činnosti.

Historie Dne Země se píše od roku 1970. Toho roku byla v Americe uspořádána celostátní osvětová akce, ke které se postupně se přidávaly další státy, a zastřešila ji organizace OSN. Česká republika se připojila v roce 1990.

Při příležitosti Dne Země se konají nejrůznější akce, jako jsou přednášky, osvětové akce pro školy, soutěže, hromadné pochody a úklidy veřejného prostranství. Ekologové mají v tomto období napilno, snaží se všemi možnými způsoby vysvětlovat, co je důležité činit pro zdravé životní prostředí, jak probíhá recyklace odpadu, jak správně hospodařit v krajině, jak omezit spotřebu nepotřebných věcí, ale také proč je důležité čistit odpadní vodu.

Již druhý rok nám oslavy Dne Země narušuje šíření nemoci Covid 19, které znemožňuje konání tradičních akcí. Ty se prozatím přesunuly do on-line prostoru. Té, kterou pořádá hlavní město Praha se můžete zúčastnit na odkazu denzeme.eu.

 

Zdroj fotografie: NASA/Apollo 17 crew; taken by either Harrison Schmitt or Ron Evans – https://web.archive.org/web/20160112123725/http://grin.hq.nasa.gov/ABSTRACTS/GPN-2000-001138.html (image link); see also https://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_329.html, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43894484

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.