Životní prostředí 3. června 2022

Mezinárodní den životního prostředí

Že je ochrana životního prostředí nutností, to už asi není třeba nikomu vysvětlovat, ale víte, kdy se slaví Mezinárodní den životního prostředí? Tato připomínka péče o přírodu byla vyhlášena v roce 1974 a v kalendáři mu každoročně připadá datum 5. června.

Snahou organizace OSN, která tuto událost vyhlásila a každoročně ji připomíná, je zvýšení povědomí o ekologii, ochraně životního prostředí, globální změně klimatu, znečišťování vod, nezákonném obchodu s chráněnými druhy živočichů a o mnoha dalších důležitých tématech.

A jak můžete tento den oslavit vy? Možností je mnoho a nemusíte se soustředit výhradně na 5. června. Co takhle zajít na nějakou přednášku nebo besedu s tématem ochrany životního prostředí, nebo ji rovnou ve škole uspořádat? Můžete také ve vaší obci či městské části vysadit nový strom, vysít luční kvítí nebo uspořádat úklid.

Ale není to jen o velkých činech a gestech, prospět životnímu prostředí můžete i naprosto běžnými činnostmi jako je používání látkových tašek místo jednorázových igelitových či papírových. Také můžete místo do auta sednout na kolo nebo dojít pěšky, případně popojet MHD. Místo, abyste si kupovali pití v PET lahvi, připravte si ho doma do omyvatelné a znovu použitelné lahve. Nenechávejte si dovážet oběd v jednorázové plastové krabičce, ale udělejte si chvilku času a buď si jídlo uvařte, nebo si na něj zajděte přímo do restaurace. Šetřete vodou i surovinami, nepodléhejte nejnovějším módním trendům a kupujte kvalitní oblečení, které nemusíte měnit každou sezónu… možností je opravdu spoustu a je jen na vás kolik způsobů najdete a jak moc se ve svém životě chcete chovat ekologicky.

Chceš se stát členem 
Klubu vodních strážců?

Vyplň přihlášku a odešli ji. Tvým rodičům přijde ověřovací e-mail, 
teprve po jeho odsouhlasení se staneš členem klubu. Klub je určen i pro pedagogické pracovníky, 
pokud jste učitel, vychovatel, vedoucí apod. a chcete se do klubu přihlásit, 
napište do kolonky Rok narození: 0000

Nový člen vodních strážců

Zákonný zástupce

Jsem rodič nebo zákonný zástupce přihlašovaného.
Registrací dítěte do 15 let dávám souhlas ke shromažďování informací dítěte,
které budou využity k registraci a v rámci komunikace v Klubu vodních strážců.
Zásady ochrany osobních údajů.